Pohyby Duše, Život a Smrt

POHYBY DUŠE, ŽIVOT A SMRT

 

Konce a začátky... umění pouštět, dokončovat a začínat... narození a smrt... věci první i poslední.
Konstelace i z pohledu pohybů Duše a Ducha.

 

  • Jak ovlivňuje náš vztah ke smrti náš každodenní život?
  • Jak souvisí smrt, sexualita a peníze?
  • Jak se vyrovnat se smrtí blízkých a také s čímkoli, co v našem životě končí (vztahy, práce, stěhování)?
  • Proč je dobrý konec důležitý pro dobrý začátek?
  • Jak se naučit pouštět?
  • Proč jsou tak důležité rytmy v životě a ctění přechodových etap?
  • Jsme oběti osudu nebo tvůrci v Životě?
  • Jak moc je Duše moudrá a kdo ta Duše vlastně je?

...a mnohem více...


Závěrečné téma cyklu. Dotočení kruhu, od početí až po smrt. Život člověka od začátku až do konce, kde kdo ví co je začátek a co konec. Téma smrti je v naší společnosti stále velké tabu společně se sexualitou a penězi. Všechny tyto tři kvality přitom spolu velmi úzce souvisí.

Naše přijetí nebo odmítání smrti má přímý vliv na to, jak žijeme náš každodenní život. Kolik energie pro život máme, kolik energie jde do strachu, kolik jde do přežití, kolik jde do tvoření, kolik jde do důvěry. Energie pro život souvisí velmi úzce s prouděním nebo neprouděním sexuální životní energie a ta zase s tokem hojnosti i peněz. Zajímavé, že? Možná je čas se smrtí začít zabývat a to rozhodně dříve, než na to máme tzv. věk. Čím dřív, tím líp.

Nemusíme chodit ani tak daleko až k našemu odchodu z těla. V každodenním životě se potřebujeme vyrovnávat se smrtí blízkých nebo i méně blízkých lidí a také s čímkoli, co v našem životě končí, ať už se jedná o vztahy, změnu práce nebo třeba stěhování.


V životě procházíme také významnými přechody, kdy předchozí etapa života končí a začíná nová (školka, škola, první menstruace a poluce, první práce, svatba, mateřství a otcovství, odchod do důchodu, babičkovství a dědečkovství atd.). K určitým koncům a začátkům se v přirozených společenstvích vázaly přechodové rituály.
Když tyto okamžiky procházíme nevědomě, neumíme správně dokončit, pustit to staré, nemáme dost prostoru a energie pro to nové.

A někdy se stačí podívat na stav našich skříní, sklepa, půdy, knihovny atd. a máme poměrně jasno, jak jsme na tom s pouštěním nebo držením věcí. Je to jen zrcadlo toho, jak to máme i k lidem a ve svém nitru.


Jak to všechno souvisí s Duší? Velmi úzce. Protože o Duši tady jde. Kdo se inkarnuje a kdo z těla na konci Života odchází? Kdo si vybírá národ, kam přijde, kdo si vybírá rod a rodiče? Jak moc jsme obětí osudu nebo jak moc jsme tvůrci svého života?
Proč má tedy smysl zabývat se svými kroky a neříkat si, že po smrti to stejně bude všechno jedno…no, nebude…

Běžně se rodinné konstelace Duší nezabývají. Konstelační principy jsou jasné a přitom když se do toho zahrne reinkarnace a moudrost Duše, tak v určitou chvíli tyto principy mění svou platnost. Můžeme společně nahlédnout do širších souvislostí, které jsem se naučila od Sofie Kalyani Sarras v rámci konstelačního výcviku věnovanému i spirituální inteligenci a v průběhu mnoha meditačních setkání.

Tyto souvislosti opravdu osvobozují z klasikova „hrouda nohy víže“, vyvádějí ven z role oběti, vedou k zodpovědnosti a otevírají možnosti tvůrcům života. Pohled Duše je prostě jiný než pohled osobnosti.

 

Řekla bych, že tato část je skutečnou třešničkou na dortu. Speciální a výjimečný dárek na závěr.

 

Vše bude prožitkové i hravě výukové a hlavně co nejvíce praktické.
Jste spolutvůrci večera. Vždy se ve větší míře věnujeme otázkám, které v rámci daného tématu zajímají Vás, která jsou aktuální ve Vašem životě.

Součástí večera je
úvod k tématu
prožitkové skupinové konstelace pro všechny účastníky
otázky a odpovědi
individuální konstelační náhled k tématu pro každého.

Doporučujeme projít celý cyklus, témata cyklu na sebe navazují
Zároveň je možné zúčastnit se i jen některých témat, která si vyberete,
cyklus je otevřený všem zájemcům, začátečníkům i pokročilým.


Více zde: https://www.idasara.cz/sluzby/konstelace/cyklus-konstelacnich-veceru/vice-o-cyklu/

Doporučujeme projít celý cyklus, témata cyklu na sebe navazují.
cyklus je otevřený všem zájemcům, začátečníkům i pokročilým.


Více o celém cyklu si můžete přečíst zde.